Použití esenciálních olejů

Esenciální oleje mají velmi široké použití na celou řadů emocionálních a fyzických problémů. Používají se jako jednotlivé oleje anebo směsi podle zkušeností uživatelů a očekávaných účinků. Esenciální oleje jsou obyčejně aplikovány jedním z následujících tří způsobů: rozptýlením ve vzduchu – aromaticky, používané místě – masážně nebo vnitřně jako dietetick ý doplněk.

Aromatické použití

Čich ovlivňuje mnoho fyziologických pochodů v našem těle včetně stimulace hormonů a jiných metabolických procesů. Aromaterapie je založena na předpokládané odezvě organizmu na specifické olfaktorické stimuly. Esenciální oleje mají široké použití v aromaterapii. Určité esenciální oleje rozptýlené do vzduchu mohou být velmi stimulující a povzbuzující zatímco jiné naopak tišící bolest a uklidňující. Kromě emocionálních účinků, rozptýlené esenciální oleje mohou čistit vzduch od nechtěných zápachů a některých vzduchem přenášených patogenů. Pro rozptýlení esenciálních olejů bez změny jejich chemické struktury se doporučuje použití kvalitních difuzérů, které buď esenciální olej odpařují bez použití tepla a nebo ohřívají esenciální olej jen mírně.

Masážní použití

Díky svému přírodnímu molekulárnímu složení se esenciální oleje vstřebávají do pokožky, a tak mohou být bezpečně použity místně. Esenciální oleje mohou mít okamžitý účinek na místo použití. Mohou mít obnovující a utišující účinky a mohou byt efektivně použity při masáži anebo jako kosmetika. Jsou také vhodné jako přírodní desinfekční prostředky. Jejich chemická struktura umožňuje esenciálních olejům vstřebat se prostřednictvím pokožky do krevního oběhu pro vnitřní účinky v těle.

Vnitřní použití

Esenciální oleje je možné používat i jako součást dietetických doplňků. Některé esenciální oleje jsou výbornými antioxidanty, zatímco jiné podporují správnou odezvu buněk na zánět. Mnoho esenciálních olejů je považováno za bezpečné pro vnitřní použití, ale některé by vnitřně neměly být použity. Nikdy nepoužívejte vnitřně žádné esenciální oleje, pokud nemají vhodné dietetické informace na obale.

Jiné použití

Esenciální oleje mohou být použity jako aviváž s čistícím a dezinfekčním účinkem anebo jako čistící prostředky ve našem domově.

 

Používání esenciálních olejů může být jednak velmi jednoduché a zároveň přinášet obrovskou změnu v kvalitě života. Pokud hledáte další informace a dlouholeté zkušenosti s používáním esenciálních olejů, navštivte spřátelený blog našich sousedů.

 

Upozornění

Ujistěte se, že používáte jen 100% čisté esenciální oleje terapeutické třídy a že následujete všechna varování a instrukce na obale. Esenciální oleje by se neměly dostat do očí, dovnitř ušního kanálku anebo do otevřených ran. V případě silného začervenání anebo podráždění pokožky použijte na postiženou oblast jednoduše jakýkoliv rostlinný olej jako například frakcionovaný kokosový olej nebo olivový olej. V případě léčby závažné nemoci anebo po dobu těhotenství konzultujte použití esenciálních olejů s ošetřujícím lékařem.

Zdravotní problémy od A do Z

ETERICKÉ OLEJE A AROMATICKÉ POUŽITÍ

07.02.2017 04:18
Rozptylování eterických olejů je jedním z dosud nejjednodušších způsobů jak zažít aromatické výhody...

Jak na bolesti hlavy a migrény

06.11.2015 23:33
Bolesti hlavy mohou vzniknout z mnoha různých důvodů, ale výsledek je většinou stejný - nervy a...

Noční pomočování (enuresis)

16.05.2014 21:31
Schopnost ovládat močový měchýř obyčejně přichází pře 6-tým rokem věku. Pokud se dítě pomočuje ve...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Praktické použití olejů

Tinnitus není nemoc

10.03.2017 15:53
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
Tel: +420 723 023 165
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz


PŘIPRAVOVANÉ UDÁLOSTI
(upřesnění průběžně)

Přihlaste se k odběru novinek: