Nadváha, obezita

09.01.2014 22:33

Hubnutí

Trpělivost je klíčová při redukci hmotnosti. Kila se na nás lepí za delší období a tak redukce hmotnosti se zřejmě nestane přes noc. Takže buďte trpělivý a neočekávejte, že uvidíte okamžité změny. Také synergie je důležitý faktor při redukci hmotnosti, která kombinuje všechny metody, které jsou ks dispozici, představuje mnohem větší šanci na úspěch.

Tabulka synergických metod hubnutí

                                

Metoda

Výsledek

Omezit množství jídla / kalorií

Slabý

a

 

Jíst zdravě

Dobrý

a

 

Cvičení / zrychlení metabolismu

Velmi dobrý

a

 

Změna přístupu / mentální motivace

Výborný

a

 

Použití esenciálního oleje

Skvělý

 Jestliže se všechny metody snižování hmotnosti zkombinují, výsledky se násobí. Lidé se často soustředí jen na jednu nebo dvě metody. Lidé mohou účinně cvičit a být motivovaní, ale pokračují s nezdravým a tučným jídlem. Nebo jí méně a zdravěji ale necvičí.

Redukce hmotnosti je mnohem efektivnější pokud se všechny metody skombinují. Jejich synergie nabízí mnohem výraznější než jakákoliv metoda samostatně.

Postoj / motivace

Esenciální oleje jsou vynikající zdroj mentální pohody buď prostřednictvím aromaterapie, masáže anebo koupele. Vzhledem na to, že redukční dieta vyžaduje měsíce pevnou vůli a roky kontroly, emocionální podpora je důležitá pomoc. Oleje, které nás mentálně posiluji cypříšek, Oregano, Máta a Balance. Oleje, které nám pomáhají v obodobí stresu jsou Levandule, Ylang Ylang a Elevation – pozdvihující směs. Rozptylte tyto oleje v místech kde trávite čas. Absorbce olejů prostřednictví olfaktorického systému poskytuje skvělé účinky a správná difuze také dodá aniony do vzduch, které přispívají k pozitivní energii. Stres je hlavních důvodem pro většinu lidí kteří zvyknou jíst pozdě večer a nebo nezdravá jídla. Rozptylujete oleje před jídlem nebo když začnete pociťovat hlad nebo chuť ze stresu, použijte masáž ramen nebo inhalujte z dlaní nebo dlaní nahoře uvedené oleje. Pokud máte problémy s jezením pozdě večer, vyskoušejte rozptylovaní esenciálních olejů v místě, kde trávite čas před spaním, abyste lépe kontrovali toto nutkání.

Metabolizmus

Oleje, které nám dodávají energii, jsou Grep, Divoký pomeranč, Rozmarýn a Citrus Blis. Tyto oleje mohou být použité k aromaterapii anebo kombinované s masáží. Povzbuzovače metabolismu na cesty je možné použit inhalátoru nebo papírového kapesníku s jedním s těchto olejů. Jejich vůně poskytne energii po čas tréninků a v čase kdy se cítíme být unavení.

Kontrola chuti / potlačení chuti

Dr. Alan R. Hirsh z dokumentoval následující výzkum s dvěma klinickými skupinami. Jeho výzkum ukázal, že inhalace vůní jídla před jídlem omezuje množství jídla, které jíme. Dr. Hirsch potom doporučuje, abychom tři krát zhluboka vdechovali vůně jídel, abychom dosáhli tohoto účinku. Později vysvětluje, že ovonění talíře s jídlem, před tím nežho začneme jíst přináší stejné účinky. Jeho práce potvrzuje spojení mezi vůní a fyzickým tělem a jak aromaterapie může být využitá.

S použitím inhalátoru nebo kapesníku s jedním z následujících olejů inhalujete Grep, Mátu anebo jiný z oblíbených olejů. Hluboce vdechujte 3 krát denně před každým jídle nebo když máte hlad. Použijte jiný olej každý den. Použijte tuto rutinu také ovoněním jídla před tím, než začnete jíst. Asi po 7-14 dnech používaní této rutiny, byste si měli všimnout snížené chuti do jídla.

Další studie ukázali, že chutě na něco dobrého mohou být zvládnuté užíváním Mátového a Grepfruitového esenciálního oleje. Dejte 1-2 kapky těchto olejů do džusu nebo vody asi hodinu před jídlem. Používejte jiný olej každý den.

Spalování tuku

Směs Bazalky, Levandule, Cyprišěk a Grepu s nosným oleje vytvoří mast, která je známá tím, že omezuje a rozpouští tuk v těle. Tuto směs můžete buď použit pro masáž celého těla nebo jako  součást koupele.

Odvodnění

Pokud trpíte na zadržovaní tekutin, potom Cyprišek, Citrón a Oregano jsou močopudné. Aplikujte na chodidla anebo na jako masáž celého těla a aromaterapii.

Péče o pokožku

Jak naše kila mizí, může nás trápit uvolněná kůže a potrhaná kůže. Masáž 2% roztoku Levandulového esenciálního oleje s nosným olejem je účinná na tento problém.

Varování

V případě potřeby zhubnutí velkého množství tuku je nejlepší spolupracovat s profesionálním dietologem.

Zdravotní problémy od A do Z

ETERICKÉ OLEJE A AROMATICKÉ POUŽITÍ

07.02.2017 04:18
Rozptylování eterických olejů je jedním z dosud nejjednodušších způsobů jak zažít aromatické výhody...

Jak na bolesti hlavy a migrény

06.11.2015 23:33
Bolesti hlavy mohou vzniknout z mnoha různých důvodů, ale výsledek je většinou stejný - nervy a...

Noční pomočování (enuresis)

16.05.2014 21:31
Schopnost ovládat močový měchýř obyčejně přichází pře 6-tým rokem věku. Pokud se dítě pomočuje ve...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Praktické použití olejů

Tinnitus není nemoc

10.03.2017 15:53
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
Tel: +420 723 023 165
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz


PŘIPRAVOVANÉ UDÁLOSTI
(upřesnění průběžně)

Přihlaste se k odběru novinek: