Jsou esenciální oleje doTerra organické?

09.02.2013 18:13

Ne, nejsou. Jsou mnohem lepší.

Nepochopte nás zle. Tento článek nemá za cíl postavit proti sebe CTPG a certifikované organické produkty. Certifikované organické produkty jsou dobré. Podporujeme organické praktiky ať jsou používané jakoukoliv organizací, která se snaží vypěstovat čisté, kvalitní produkty, ale certifikované organické standardy nejsou jedinými standardy čistoty.

dōTERRA standardy kvality pro esenciální oleje, Certifikované čistá teraupetická třída (CPTG), převyšuje oborové standardy. Vzhledem na to, že certifikace organických produktů se mění od země k zemi, oblasti k oblasti a ve Spojených státech od státu k státu, není momentálně možné, aby všechny olej získali organickou certifikaci. Avšak, prostřednictvím GC/MS procesu analýzy, jsme schopní určit jestli jakákoliv škodlivá látka je obsažená v esenciálním oleji jako jsou pesticidy, herbicidy a syntetické látky. Tyto analýzy nám umožňují zabezpečit, že všechny CTPG esenciální oleje nabízených dōTERRA jsou absolutně čisté tak jak je příroda zamýšlela mít a o krok lepší než organické.

quote 1Esenciální oleje certifikované čisté teraupetické třídy znamenají něco celkem jiného. To znamená, že chráníme chemickou sloučeninu rostlin tak ja to bolo vytvořené přírodou. Nepotřebujeme to zlepšovat. Jestliže nám na tom záleží, máme vědecké poznání, rozhodnutí to dosáhnout a čestnost, můžeme oto zachovat.“- Dr. David K. Hill, dōTERRA Hlavní lékařský ředitel.

laven

Získáváme esenciální oleje od velkého počtu producentů a destilérů z celého světa. Každá oblast má svoje vlastní zákony a pravidla, které upravují zemědělství a sběr divoce rostoucích botanických materiálů. Vyhledáváme rostlinné materiály, které jsou pěstované v přesně určeném prostředí, ale nemůžeme říct, že jsou naše oleje všechny „organické”, protože si to vyžaduje přesnou certifikaci, které jednoducho nemůžeme na některé oleje získat.

Naše CPTG testovací standardy si vyžadují, a by výtažky olejů byli jednako bez jakýchkoliv pesticidů anebo nepřirozených materiálů, co je jeden z hlavních důvodů proč lidé vyhledávají organické produkty. Tyto testy dále testují jisté sloučeniny na různých úrovních tak, aby naše oleje zodpovídali kritériím účinnosti pro každý esenciální olej. Jestliže jakýkoliv olej neprojde přes test čistoty, obzvláště pesticidy, neexistuje žádny druhotný proces, který by odstraňoval pesticidy anebo jiné nepřirozené záležitosti. Oleje, které neprojdou testy, jsou jednoducho odmítnuté. Kromě opatrné destilace olejů z rostlinných materiálů, neexistují žádné jiné postupy přes, které by oleje procházeli. Jsou 100% čisté aromatické výtažky, nic není přidané anebo odebrané, které buď splňují standardy anebo ne.

plant 2Sdružujeme se s experty, kteří mají mnoho zkušeností v obore, a dlouhá historie produkce testované čistoty je součástí umění vyrábět tak skvělé oleje. Jsou to zemědělci, sběrači a chemici, kteří jsou oddaní destilovaní esenciálních olejů jako řemeslníci; a věříme, že jsou ohleduplní k životnímu prostředí a oddaní k používaní udržitelných praktik. Naše sít je velká a naši dodavatelské metody se liší. Pokud bychom se, ale dozvěděli o nějakých činech našich dodavatelů, které by způsobovali škody buď životnímu prostředí anebo místním lidem, zcela určitě by jsme hledali jiné vhodnější zdroje. Naší dlouho dobou nádějí je, že jak budujeme poptávku po esenciálních olejích, můžeme zároveň vybudovat čisté odvětví a místní ekonomiky kolem produkce rostlin a výtažků. Parní destilace je velmi čistý proces. Žádné činidla jsou používané v průběhu tohoto procesu, nepoužitý materiál je kompostovaný, a odpadová voda je čistá se slabou, ale překrásně vonícím aroma.

Klikněte zde, abyste se dozvěděli více o standardech a testech Certifikované čisté teraupetické třídy. 

cptg 

 

Zdravotní problémy od A do Z

ETERICKÉ OLEJE A AROMATICKÉ POUŽITÍ

07.02.2017 04:18
Rozptylování eterických olejů je jedním z dosud nejjednodušších způsobů jak zažít aromatické výhody...

Jak na bolesti hlavy a migrény

06.11.2015 23:33
Bolesti hlavy mohou vzniknout z mnoha různých důvodů, ale výsledek je většinou stejný - nervy a...

Noční pomočování (enuresis)

16.05.2014 21:31
Schopnost ovládat močový měchýř obyčejně přichází pře 6-tým rokem věku. Pokud se dítě pomočuje ve...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Praktické použití olejů

Tinnitus není nemoc

10.03.2017 15:53
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
Tel: +420 723 023 165
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz


PŘIPRAVOVANÉ UDÁLOSTI
(upřesnění průběžně)

Přihlaste se k odběru novinek: