Cukrovka (diabetes)

20.11.2015 20:34

Inzulín je hormon, který pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, zajišťuje správné množství glukózy v buňkách a tak i jejich dostatečnou energii. Pokud tělo nemá dostatek inzulinu, hladina cukru sa velmi zvýší a buňky nemaji dost energie na to, aby správně fungovaly. 

Cukrovka (diabetes) je nejběžnější endokrinní porucha: vyskytuje se, když pankreas neprodukuje dostatek inzulínu (typ 1), nebo když tělo není schopné použít inzulín (typ 2). Třetí typ – těhotenská cukrovka se může vyskytnout v průběhu těhotenství a může vytvářet potenciálně dlouhodobé problémy pro maminku a děťátko. 

Hypoglykémije je stav,  při kterém je v krvi příliš málo glukózy. Vážné stavy nazývané inzulínová reakce nebo inzulínový šok, může vést k úrazům, zraněním, dokonce v některých případech ke komatu a smrti.  

Když jíme uhlohydráty (cukry) ze zdravých zdrojů s dostatečným množstvím zdravých tuků a bílkovin, glukóza z jídla se do těla dostává postupně a pankreas reaguje vylučováním správného množství inzulínu. Udržování vyrovnané hladiny cukru během dne je nejlepší způsob, jak se vyhnout situacím, kdy máme nedostatek nebo přebytek cukru. Zdravý člověk může být klidně tři i více hodin bez jídla a nebude pociťovat chuť na sladké ani slabost, podráždění či únavu. 

Hladiny inzulínu i glukózy se dají upravit zdravým životním stylem, cvičením a stravou. Přírodní řešení mohou být velmi nápomocné při regulaci hladiny cukru v krvi a mohou pomoci tělu generovat zdravou inzulínovou reakci. To je velmi důležité, jelikož stabilní hladina cukru v krvi snižuje nebo eliminuje chuť na sladké. Dokonce i dlouhodobá nadváha se může snížit a prodlouží se i život člověka.

Jako doplněk k potřebným stravovacím změnám a závazkům ohledně úpravy životního stylu, jsou esenciální oleje velmi dobrým spojencem při dosahování a udržování zdravé hladiny cukru a inzulínu. Zlepšují inzulínovou reakci a řeší nemalé množství zdravotních problémů, které se k tomu váží. Esenciální oleje navíc podporují i ostatní tělesné systémy, což je při onemocněních spojených s cukrovkou velmi důležité. Například koriandrový olej snižuje hladinu glukózy v krvi tím, že normalizuje hladiny inzulínu a podporuje činnost pankreasu. Skořicový olej pomáhá řídit množství glukózy v krvi a posiluje oběhový a imunitní systém. 

 

Tipy s esenciálními oleji: 

 

Snížit cukr v krvi pomohou: 

1.možnost: 3 kapky Koriandru nebo Bazalky

2.možnost: 3 kapky metabolické směsi Slim and Sassy + 1 kapka Oregána

3.možnost: Užívejte 2-3x denně v kapsli Grapefruitový detox

                ( 1-2 kapky kasie nebo skořice + 3 kapky grapefruitu dejte do 7 dcl lahvičky. Protřepejte, nemíchejte. Popíjejte v průběhu dne. )

 

Emocionální úleva a podpora pankreasu

Nanášejte 1-2 kapky Geránia (muškátu) na chodidla ráno a večer.

 

Neutralizátor neuropatie

Naneste 3-4 kapky Cypressu, Koriandru nebo směsi Deep blue od kolen až po chodidla. Nanášejte ráno a večer.

 

Zdravotní problémy od A do Z

ETERICKÉ OLEJE A AROMATICKÉ POUŽITÍ

07.02.2017 04:18
Rozptylování eterických olejů je jedním z dosud nejjednodušších způsobů jak zažít aromatické výhody...

Jak na bolesti hlavy a migrény

06.11.2015 23:33
Bolesti hlavy mohou vzniknout z mnoha různých důvodů, ale výsledek je většinou stejný - nervy a...

Noční pomočování (enuresis)

16.05.2014 21:31
Schopnost ovládat močový měchýř obyčejně přichází pře 6-tým rokem věku. Pokud se dítě pomočuje ve...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Praktické použití olejů

Tinnitus není nemoc

10.03.2017 15:53
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
Tel: +420 723 023 165
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz


PŘIPRAVOVANÉ UDÁLOSTI
(upřesnění průběžně)

Přihlaste se k odběru novinek: