Cukrovka (Diabetes)

14.02.2014 23:35

Cukrovka, je souhrnný název pro skupinu chronických onemocnění, která se projevují poruchou metabolismu sacharidů. Rozlišují se dva základní typy: diabetes I. typu a diabetes II. typu, které vznikají důsledkem absolutního nebo relativního nedostatku inzulinu. Obě dvě nemoci mají podobné příznaky, ale odlišné příčiny vzniku. V prvotních stadiích diabetu I. typu jsou ničeny buňky slinivky břišní, které produkují hormon inzulin, vlastním imunitním systémem. Proto se řadí mezi autoimunitní choroby. Diabetes II. typu je způsoben sníženou citlivostí tkání vlastního těla k inzulinu.

Esenciální oleje , které ovlivňují krevní cukr a podporují uzdravení pankreatu:

Je známo, že esenciální oleje koriandr, bazalka, skořice a cypruštěk mají vliv na lepší výsledky cukru v krvi u diabetiků, a tak umožňují lepší regulaci cukru.

Esenciální oleje mají aplikovat postupně po jedné kapce dvakrát denně přes oblast slinivky a na spodek chodidel. (Slinivka je umístěna na levé straně za žaludkem, takže olej naneste podél levé strany hrudního koše zepředu)

Ujistěte se, že používáte oleje Certifikované čisté terapeutické skupiny, abyste měli jistotu, že budou fungovat. Jinak je to ztráta peněz.

Esenciální oleje se dají použít ke zmírnění vedlejších následků onemocnění souvisejících s cukrovkou

Nejpoužívanější esenciální oleje na tento problém jsou: bazalka, koriandr, rozmarýn, levandule, čajovník ( melaleuca ), a máta. Tyto oleje mohou pomoci při vředech, kožních problémech a infekcích kůže, a mohou i snížit zánět, povzbudit buněčnou regeneraci, regulovat hladinu inzulínu a eliminovat infekci.

Koriandr se tradičně používal v mnoha částech světa a je známým prostředkem k řešení různých problémů , včetně diabetu a snižování cholesterolu . Má duální vliv na snižování glukózy v krvi a funguje tak, že povzbuzuje vylučování inzulínu ze slinivky , a vykazuje činnost podobnou inzulínu na buněčné úrovni.

Navrhovaný způsob užívání pro osoby s diabetem 2. typu :

  • Každé ráno naneste 3-5 kapek Balance na chodidla .
  • Kapsli každý den s 5-8 kapkami koriandrem a 5-8 kapkami bazalkou (obsahuje 60 % linalolu na redukci hladiny cukru) a 2-4 kapky On Guard ( spolknout ) .
  • Denně : balíček Celoživotní vitalita ( LLV ) :
    • Alpha CRS + - 3 kapsle
    • XEO Mega - 2 kapsle
    • Microplex VMZ - 4 kapsle
  • Každý večer si před spaním naneste levanduli na chodidla .

Tyto oleje se také dají vmasírovat na spodek chodidel, na reflexní body a přes oblast slinivky. Doporučuje se také použít čisticí oleje, jako jsou citron a grapefruit. Směs Slim and Sassy je oblíbenou volbou diabetiků, protože obsahuje citron, grep, mátu, skořici a zázvor .

Stres, cvičení a cukr v krvi

Je samozřejmě důležité zůstat na dobrém cvičebním programu, protože cvičení povzbuzuje schopnost buněk těla využít i to málo inzulínu, které se vylučuje


Jakýkoliv stres, který není nutný, by se měl zvládnout a vyloučit , neboť jedna z prvních věcí, která se děje při stresu je, že stoupne hladina cukru (vzhledem k uvolnění adrenalinu) .

Použijte uklidňující oleje jako Levandule, Serenity , Santalové dřevo, Ylang Ylang nebo Whisper .


Jedlé řasy, zdravé potraviny a hladina cukru v krvi :

Mnozí si všimli zlepšení hladiny cukru v krvi, když pravidelně konzumovali tyto potraviny : syrové kakao, maca, druhu Lucuma ( exotické peruánské ovoce ), surové konopné semínko, lněné semínko, všechny včelí produkty (propolis, mateří kašička a surový med ) a řasy. Týká se to i spiruliny, chlorely, modro- zelených řas a červené řasy Dunaliella .

Tyto řasy a zdravé potraviny poskytují vysoké množství využitelných vitamínů a výživných látek pro léčbu podvyživených orgánů , a obsahují také velké množství chlorofylu, který čistí a detoxikuje celé tělo .

Dalším přínosem je, že lidé denně užívající doplňky výživy Celoživotní vitalita ( LLV ) zpozorovali zlepšení krevního obrazu . To může velmi pomoci zejména chudokrevným osobám.

Buďte prosím opatrní při používání alternativních léčiv při diabetu 1. typu. Někdy mají výživové doplňky a obvyklý postup silnější účinek a člověk skončí jako hypoglykemický .

Nezapomeňte si hladinu cukru v krvi pravidelně kontrolovat, pokud děláte jakékoliv čištění nebo užíváte nějaký výživový doplněk, abyste viděli, jaký to má účinek na vaši hladinu cukru v krvi .

Nejlepší je, pokud kromě svého běžného lékaře máte i alternativního odborníka, který s nadějí dívá na vaši šanci se uzdravit .

Zdravotní problémy od A do Z

ETERICKÉ OLEJE A AROMATICKÉ POUŽITÍ

07.02.2017 04:18
Rozptylování eterických olejů je jedním z dosud nejjednodušších způsobů jak zažít aromatické výhody...

Jak na bolesti hlavy a migrény

06.11.2015 23:33
Bolesti hlavy mohou vzniknout z mnoha různých důvodů, ale výsledek je většinou stejný - nervy a...

Noční pomočování (enuresis)

16.05.2014 21:31
Schopnost ovládat močový měchýř obyčejně přichází pře 6-tým rokem věku. Pokud se dítě pomočuje ve...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Praktické použití olejů

Tinnitus není nemoc

10.03.2017 15:53
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
Tel: +420 723 023 165
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz


PŘIPRAVOVANÉ UDÁLOSTI
(upřesnění průběžně)

Přihlaste se k odběru novinek: