ClaryCalm (doTERRA pro ženy) 10 ml, s kuličkou pro snadně nanášení

13.10.2015 14:13

Měsíční směs esenciálních olejů

 

Clary Calm je čistá patentovaná směs terapeutických esenciálních olejů, která je tradičně využívána k vyrovnávání hladiny hormonů, ke zmírnění symptomů premenstruačního syndromu (PMS) a jednotlivých fází menopauzy. Clary Calm je směs následujících olejů Clary Sage, Levandule, Bergamotu, Rmene římského, Cedrového dřeva, Ylang Ylang, Kakostu, Fenyklu, Mrkvového semene, Palmarosy a Drnku, který poskytuje dočasnou úlevu od změn nálad a který je také spojován s ženským pravidelným hormonálním cyklem.

 

Menopauza u většiny žen nastává kolem padesátého roku života. Některé ženy nemají skoro žádné symptomy, ale mnoho jiných trpí velmi silnými menstruacemi, návaly horka, depresemi a nespavostí. Nerovnováha, jež nastala následkem chirurgické, chemické nebo radiační terapie, může být podpořena Clary Calm, a to jak u žen tak u mužů.

 

Oleje doTERRA pocházející z Matky přírody jsou čisté a pozitivně ovlivňují chemii v lidském těle, ale pouze pokud jsou používány něžně a důsledně.

 

Z vlastní zkušenosti mohu říci, že tento olej je vynikající a pro účinek (zmírnění měsíčních symptomů) stačí pouze troška, vždy můžete za 5 minut dodat více.

 

Následující informace jsou obecné informace o olejích, z nichž se skládá Clary Calm. doTERRA má tuto úžasnou směs patentovanou a já bohužel nemám tušení o poměrech jednotlivých olejů, jež jsou v ní použity.

 

Clary Sage je proti záchvatový, antidepresivní, proti houbový, protiinfekční, antiseptický, protikřečový, protizánětlivý, uklidňující a zahřívající olej s podobnými vlastnosti jako nervové tonikum a sedativum.

Požívá se na následující neduhy: bronchitidu, cholesterol, oční problémy (rozmazané vidění a unavené oči), hemeroidy, hormonální nerovnováhu, impotenci, infekce, střevní křeče, menstruační křeče, premestruační syndrom (PMS), syndrom chronické únavy, snížení kvasinkových infekcí, regulaci buněk, při problémech s krevním oběhem, depresi, štípnutí hmyzem, nespavosti, onemocnění ledvin, suché kůži, zánětech v krku, problémech se spaním, vředech a černém kašli.

 

Estrogen a jeho důležitá funkce v lidském těle je jedním z kontroverzních témat a to díky některým mýtům a mylným informacím, jež jsou produkovány některými výdělečnými koncerny. Pokud můžete, bylo by velmi dobré, abyste se podívali na webináře o hormonech od doktora Davida Hilla a Justina Harrisona na www.doterrasuccessmap.com na straně 6 je jasně vidět jak zázračně se lidské tělo samo s menší podporou uzdravuje. Clary Sage od doTERRY má jen 1% fytoestrogenu, což je úžasný a velmi jemný způsob, jak podpořit buněčné receptory během vyrovnávání hormonů a buněčné reprodukce.

 

1 - přirozeně vytvářený estrogen v těle

2 - xenoestrogeny – uměle vtvořené chemické látky nacházející se v našich potravinách, ovzduší atd., tyto prvky blokují buněčné receptory, čímž způsobují zastavení přirozených funkcí organismu. Následkem je shromažďování nezdravých zbytků organismu a tudíž vytváření vhodné prostředí pro různé nemoci atd.

3 - fytoestrogeny – pocházejí z rostlinné říše a nachází se v našem jídle. Dokáží velmi jemně povzbudit lidské tělo, aby postupně začalo podporovat a zlepšovat funkci hormonálního systému, tedy postupně odblokovat buněčné receptory a pomoci poškozenému organismu. Clary Sage od doTERRY je přírodní a zdravý způsob pro lidské tělo, ale pouze pokud se užívá vyváženě.

 

Levandule: adaptabilní olej, který podporuje pomáhá všem ostatním olejům dobře spolupracovat a podporuje jejich účinnost v našem těle. Zmírňuje stres, úzkost a nespavost, bolesti po hmyzím kousnutí, zklidňuje pokožku (spálenou nebo namáhanou pokožku vyléčí a navrátí do dokonalé rovnováhy), přírodní antihistaminikum pomáhající s alergiemi a s hlenem, uvolňuje svalové křeče, zklidňuje pokožku a nosní dutiny, antibakteriální, antidepresivní, uklidňuje, zmírňuje bolesti hlavy a úzkost.

 

Bergamot: protikřečový, antiseptický, antiparazitní, horečku snižující, osvěžující a povznášející, uklidňující, antibakteriální, protizánětlivý, analgetický olej poskytující úlevu při infekci močových cest. Také vyrovnává      úzkost, snižuje depresi, ničí střevní parazity a kvasinkové vaginální infekce a je výborný pro nastolení emocionální rovnováhy. Jeho vlastnosti pomáhají minimalizovat tendenci k nutkavému nebo obsedantní chování. Navíc během období smutku bergamotový olej pomáhá léčit emocionální rány a pomalu obnovit milující pocity.

 

Heřmánek římský (Roman Camomille): protiinfekční, protizánětlivý, antiparazitní, protikřečový, uklidňující, antiseptický a relaxaci navozující olej. Po staletí byl lidmi používán a doporučován pro záchvaty koliky, dny, na bolesti hlavy, pálení žáhy, poruchy trávení a nechutenství a také na podporu močení ke zmírnění průjmu. Lze ho také použít k prevenci nočních můr nebo k uklidnění osoby, jež noční můru prožila. Zklidňuje bolesti svalů a záněty kloubů, snižuje nepohodlí artritidy, zad, burzitidy, syndromu karpálního tunelu, revmatismu a ischiasu. V Německu kliničtí lékaři doporučovali rmen římský na premenstruační problémy (PMS), deprese spojené s hormonální poruchami, podrážděnost a stres.

 

Cedrové dřevo (Cedarwood): proti plísňový, antiinfekční, antiseptický (zejména pro dýchací a močové cesty), stahující diuretikum a sedativum uvolňující nervové napětí, podrážděnost a podporující uchopení širší vize, umožňující uchopení komplikovaných konceptů, podporující soustředění a motivaci.

 

Ylang Ylang: snižuje vysoký krevní tlak, zlepšuje náladu, uklidňuje během změn ročních období; zpomaluje rychlý srdeční tep (tachykardii) a příliš zrychlené dýchán, také uvolňuje tlak při záchvatech vzteku a pomáhá nastolit osobní kontrolu (zejména pokud je olej použit hned na začátku). Přináší zpět pocit sebevědomí, osobního uznání a otevírá dveře radosti.

 

Muškát (Geranium): pomáhá při kvasinkových infekcích, podporuje imunitní systém a je užitečný jako povzbuzující prostředek jak pro mízní tak pro oběhového ústrojí.

 

Muškát je výborný vyvažovač, protože stimuluje kůru nadledvin a pomáhá regulovat náladu. Je vhodný pro ženy, jež mají potíže s otěhotněním nebo příznaky menopauzy právě pro své schopnosti podporovat hormonální rovnováhu. Je to jeden z nejužitečnějších éterických olejů, jež přispívá k odstranění celulitidy. Muškát je často součástí masážních směsí určených pro lymfatickou drenáž.

 

Muškát je hormonální vyrovnávač – podporuje sebevyjádření, zvyšuje sebedůvěru a pomáhá překonat strach z mluvení na veřejnosti. Také podporuje harmonii ve vztazích mezi muži a ženami, tím že vyrovná agresivní a pasivní tendence a zlepšuje komunikace. Kakost zvyšuje citlivost na potěšení/radost a zábavné aktivity, následkem čehož se uvolňuje tvořivost, oživuje se představivost a podporuje spontánnost.

 

Fenykl (Fennel): Fenykl je dobré antiseptikum pro močové cesty, jež zmírňuje nadýmání a zažívací potíže. V předem jmenovaných případech se doporučuje lokální masáž v kombinaci s pitím fenyklový čaje. Fenykl také podporuje dýchací systém, hlavně pomáhá zmírnit kašel a nervového astma. Dále pomáhá eliminovat problémy se zadržováním vody, celulitidou a obezitou, zvláště pokud je dodržován pitný režim v kombinaci s pravidelným pitím čaje lokálním nanášením oleje (podporuje látkovou výměnu v ledvinách a slezině).

 

Fenykl je velmi účinný při otravě alkoholem a hraje důležitou roli při léčbě a rehabilitaci alkoholiků. Olej také zabraňuje hromadění toxických odpadů v těle, které předcházejí zánětlivým onemocněním kloubů a tudíž pomáhá s dnou, artritidou atd. Fenykl může být rovněž prospěšný při snižování chuti k jídlu mezi jídly nebo při zotavování se ze závislosti.

 

Doktor David Hill sdílel své nadšení pro účinky sladkého fenyklu na setkání doTERRY v roce 2011. Fenykl totiž obsahuje sloučeniny, které jsou protizánětlivé, proti karcinogenní, podporují hormonální rovnováhu, jak u žen tak u mužů, podporují trávicí a močové cesty. Psychologicky se fenykl používá pro ochranu, zahřátí a uzemnění. Pár kapek rozemnutých mezi dlaněmi rukou a vdechnutých podporuje veškeré předchozí účinky.

 

Mrkvové semeno (Carrot seed): krev čistící olej, tonikum a prostředek čistící játra. Ideální olej pro plicní onemocnění, redukci zánětu, zklidnění nervového systému, úlevu od žlučníkových problémů, proti křečím a k napravení kožních problémů.

 

Palmarosa: antibakteriální, protiinfekční olej ulevující od bolesti, nepohodlí a zánětu močového měchýře, močové trubice a pochvy. Snižuje horečky, zmírňuje nepohodlí nachlazení a chřipky, zmírňuje malátnost, podporuje zotavení z duševní únavy, nervového vyčerpání nebo stresu. Také uklidňuje a pozvedá emoce a zároveň osvěžuje mysl a vyjasňuje myšlenky. Snížením stresu a napětí podporuje pocit svobody a flexibility. Dále odrazuje represivní pocity nejistoty, žárlivosti a sobectví a tím podporuje rozvoj pocitů lásky a romantiky.

 

Drnek (Vitex): před více než 2000 lety Hippokrates doporučil používání listů a semen tohoto stromu (drmek) pro ženské problémy. Protizánětlivé účinky, vyvážení hormonů, zmírnění menstruačních křečí a silné menstruace jeho poznatek potvrzují. Navíc čaj vyrobený z tohoto oleje očišťuje střevní trakt, zmírňuje hemeroidy, bolesti hlavy, bolesti kloubů, svalů, revmatismus a artritidu a také vyrovnává sexuální touhu. Drnek je neurotonikum, jež je přemětem výzkumu k léčbě Parkinsonovy choroby a epilepsie.

 

Pomáhá regulovat ženský reprodukční systém prostřednictvím působení na hypofýzu. Byla potvrzena obnovená funkce vaječníků, navrácení těla do původního stavu po vysazení antikoncepční pilulky a během menopauzy zmírnění příznaků zmatenosti, deprese, návalů horka, nepravidelnosti, podrážděnosti a nervozity.

 

Doporučení k použití: vyberte jednu nebo více možností a důsledně dodržujte. Dvakrát denně (ráno a večer) ... potřít kosti za ušima, použijte na vnitřní straně předloktí, použijte v reakci na pocity bolesti - potření břicha pro křeče, spánků pro bolesti hlavy nebo pro jasnou mysl či rozptýlit do vzduchu pro zvednutí nálady u smíšených skupi....

 

Muži také mohou používat Clary Calm. Pomůže jim obnovit emocionální rovnováhu a harmonii, pomůže snížit jejich sexuální úzkost a také budou profitovat z klidu a pocitu stability u svých partnerek, jež používají Clary Calm k regulaci menstruačního cyklu. Clary Calm také může pomoci vyrovnat úroveň hormonů a to jak u mužů tak u žen. Muži olej mohou pro duševní stabilitu a ke zlepšení nálady za následujících podmínek: např. tam kde jsou hormony ovlivněny dlouhodobou konzumací nápojů ze sody a různých látek, jež jsou přidávané do našeho jídla.

 

Ženy uvádějí, že jejich postmenopauzální symptomy se následkem užívání zlepšily a ony jsou zdravější a optimističtější. Ženy na hormonální substituční léčbě se vyjádřily, že tat směs olejů od doTERRY je tak báječný "pramen mládí" podpora nejen pro tělo ale i mysl.

Zdravotní problémy od A do Z

ETERICKÉ OLEJE A AROMATICKÉ POUŽITÍ

07.02.2017 04:18
Rozptylování eterických olejů je jedním z dosud nejjednodušších způsobů jak zažít aromatické výhody...

Jak na bolesti hlavy a migrény

06.11.2015 23:33
Bolesti hlavy mohou vzniknout z mnoha různých důvodů, ale výsledek je většinou stejný - nervy a...

Noční pomočování (enuresis)

16.05.2014 21:31
Schopnost ovládat močový měchýř obyčejně přichází pře 6-tým rokem věku. Pokud se dítě pomočuje ve...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Praktické použití olejů

Tinnitus není nemoc

10.03.2017 15:53
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
Tel: +420 723 023 165
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz


PŘIPRAVOVANÉ UDÁLOSTI
(upřesnění průběžně)

Přihlaste se k odběru novinek: