Aromatherapie : Je to mnohem víc než jen vůně

15.02.2014 00:41

CPTG ®, Certifikované čisté esenciální oleje terapeutické třídy pro holistický přístup k přirozenému zdraví a životnímu stylu


Aromaterapie je víc, než si možná myslíte

Přijdete domů z práce a zítite se jako silniční zabiják. A tak si zapálíte svou vonnou svíčku nebo si lehnete do voňavého bublinkové koupele. A možná uděláte obě najednou: lehnete si na záda, zavřete oči a vyslechnete si trochu Mozarta. Nebo si dáte masáž s aromatickým masážním olejem, za zvuku Pachelbelovho Kano v D, který pohladí vaši duši.

Ó ! aromaterapie . Jaký skvělý odstresovač ..

Ale je to všechno, co aromaterapie nabízí? Ani zdaleka .

To co se běžně považuje za aromaterapii zdůrazňuje vůni - je to přece aromaterapie. Jejím hlavním cílem je uvolnění a snížení stresu, prostřednictvím uklidňujícíhoho vlivu vůně - a emocionální odpovědi, kterou vyvolává.

A i když je pravda, že aroma může sáhnout hluboko do našeho nitra, a hluboce nás ovlivnit, skutečná aromaterapie je mnohem více, než odbouravač stresu. Nabízí holistický přístup k přirozené péči o zdraví prostřednictvím silného léčivého potenciálu aromatických molekul, které se nacházejí v CPTG ® , certifikovaných čistých esenciálních olejích terapeutické třídy.

Aromatherapy je víc než jen vůně.

Takže co přesně je Aromaterapie?

V nejzákladnějších terrmínoch aromaterapie je infuze aromatických molekul do tělesných systémů prostřednictvím aplikace CPTG ® , certifikovaných čistých esenciálních olejů terapeutické třídy, k dosažení terapeutického výsledku. Toho lze dosáhnout buď přímou inhalací, masážní aplikací olejů nebo vnitřním použitím. Z tohoto důvodu dávám přednost výrazu aromatická terapie. Toto, zdá se lépe vyjadřuje tuto myšlenku. ( nakonec autor pojmu aromaterapie byl francouz Dr. . René - Maurice Gattefossé ji nazval " Aromatherapy " : terapeutické použití aromatických látek. Jeho použití levandulového oleje mělo velmi málo společného s jeho vůní, ale vše s medicínskými vlastnostmi složek oleje. )

Tři modely Aromaterapie

V aromaterapii jsou tři modely - nebo myšlenkové směry : Francouzský, Německý a Anglický .

 • Anglický model obhajuje rozředění malé množství esenciálního oleje na základě zeleninového oleje ( většinou při 1-3 % koncentraci ), a masírování těla, aby se dosáhlo relaxační účinek a uvolnění stresu .
 • Francouzský model předepisuje požití CPTG ®, certifkovaných - čistých - esenciálních olejů terapeutické skupiny, běžně provedeného tak že kápnou několik kapek oleje do medu, na kousek chleba. nebo do malého množství rostlinného oleje, a pak to užijí vnitřně. Pak také spočívá v hladké (tj. : neředěné ) masážní aplikaci olejů.
 • Německý model se soustředí na inhalaci esenciálních olejů, založenou na víře, že účinek ' aromatických složek olejů na mozek může přímo ovlivnit fungování mnoha tělesných systémů.

Spolu tyto tři modely ukazují jako univerzální a silná může být aromaterapie a terapeutické použití esenciálních olejů. Genialitou dōTERRA ® je integrace všech tří těchto modelů spolu s technikou Vita Flex Technique, aurikulárnou technikou a Technikou AromaTouch ™, čímž vám dává nejlepší možné výsledky vaší aromaterapeutické zkušenosti.

Jak funguje aromaterapie ?

Schopnost esenciálních olejů ovlivnit mysl i na tělo z nich dělá skutečně jedinečné terapeutické činitele.

Tři vlastnosti olejů, spolupracující v harmonii, dávají aromaterapii široký záběr jedinečných zdravotních benefitů: emocionálních, fyzických a mentálních.

CPTG ® , certifikované čisté esenciální oleje terapeutické třídy jsou silnými agenty pro přirozené zdraví kvůli své:

 • Vůni, jejímž prostřednictvím se síla aromateckých molekul dostává přímo centrálních částí mozku, kde ovlivňují uvolňování hormonů a neurotransmiterů, posiluje imunitní systém a vyvažuje tělesné systémy . Vůně může mít přímý vliv na vaše emoce a paměť, a umožňuje aromaterapii , aby měla silný účinný vliv na skoro každý aspekt našeho zdraví .
 • Chemie a aktivita aromatických molekul na buňky těla . V esenciálních olejích je přibližně 3,000 známých chemických složek ( poměrně jednoduchý ole může obsahovat od 80 do 300 z nich ; a esenciální olej , jako je levandule je ještě ověsy komplexnější . ) , Z nichž všechny mají vědecky zdokumentované terapeutické činnosti .
 • Frekvence, něco jako xi ( nebo chi ) z tai chi, xigong nebo akupunktury, co umožňuje olejům, aby doslova zvýšily energetické úrovně vašho těla, podporují imunitu a lepší úroveň celkového zdraví.


A , zatímco obecné chápání aromaterapie zdůrazňuje pouze vůni olejů, pokud vám oleje neposkytují všechny tyto věci, nedostáváte ze své aromaterapie vše, co můžete.

Jak využít všechny výhody esenciálních olejů

Dvě z nejsilnějších aromaterapeutických aplikačních metod jsou rozptylování, difuze studeným vzduchem a neředěná masážní aplikace.

 • Rozptylování CPTG ® , certifikovaných čistých esenciálních olejů terapeutické třídy prostrednítvom studenovětrných rozptylovače je úžasný způsob, jak zažít silné účinky esenciálních olejů .
 • Přímá aplikace esenciálních olejů na kůži má benefity, kterým neuvěříte, pokud je nevyzkoušíte. Může vám to změnit život .

Dvě z nejefektivnějších metod přímé aplikace esenciálních olejů jsou Technika AromaTouch ™ a Technika Vita - Flex .

Dalším způsobem, uzce spojeným s rozptylováním je přímá inhalace. Jednoducho kapněte několik kapek CPTG ® , certifikovaných čistých olejů do dlaní, protřete po směru hodinových ručiček, abyste zvýšili frekvenci oleje, vytvořte z dlaní misku a přiložte k nosu, abyste mohli hluboce inhalovat. Jako alternativu můžete použít kapesník nebo ubrousek a inhalovat. Esenciální oleje také můžete kápnout večer na polštář a vytvořit tak velmi příjemné - a therapeutických - prostředí na spaní.

Jiné způsoby jak používat esenciáone oleje :

 • V zvlhčovačích vzduchu a odpařovačích : Některé esenciální oleje, jako citron, máta a frankincense, jsou na to jako ulité .
 • Ve vaně nebo sprše : dōTERRA ® Essential Oils má řadu vlasových produktů a produktů péče o pokožkus a řady OnGuard ® , která zahrnuje CPTG® , certifikované čisté esenciální oleje terapeutické skupiny, aby prieniesla aromaterapii do celého života.
 • Jako alternativu k syntetickým vůním : esenciální oleje jsou zcela přírodní a mají dlouhotrvající odlišné vůně které, nikdy neselhali ve schopnosti přinést úsměv na tvář těm, které jsme potkali. A když je už chvíli používáte, už se nespokojíte s toxickými, syntetickými vůněmi, které vyvolávají alergie.
 • V obkladech : Aplikace obkladu na oleje vytváří hluboký uklidňující ňčinok . Jednoduše vetřete několik kapek esenciálního oleje ( buď přímo , nebo rozřeďte , v závislosti na tom jaký esenciální olej používáte ) do léčené oblasti, zakryjte vlhkým ručníkem a překryjte suchým ručníkem . Nechte odstát 10 až 60 minut . Teplo ručníku spolu s vlhkostí vám dostanou esenciální oleje hlouběji do tkání .
 • Jako doplňky výživy : Mnohé esenciální oleje se mohou ředit v tekutině rozpustné pro oleje ( jako např. . Rýžové mléko, javorový sirup , med nebo Agávový nektar ) a užít vnitřně .
 • Při vaření : Esenciální oleje se mohou použít místo bylinek a dosahují se s nimi vynikající účinky. Mají silnější chuť než sušené bylinky, a chutnají vyborne. Abyste zachovali jejich terapeutické účinky, přidávejte po skončení vaření, nebo těsně před koncem.
 • Při čištění : Když přidáte několik kapek citronu, máty, levandule nebo Purify do praní , myčky nádobí nebo vody, v níž myjete nádobí , pomůže vám to dezinfikovat a čistit . Věci pak také výborně voní . Při praní můžete přidat několik kapek do vody na praní ; ale ještě lepší efekt dosáhnete , když přidáte několik kapek na vlhký hadřík a dáte ji do sušičky s mokrými šaty.

Esenciální oleje jako podpora jiných léčebných způsobů

Klinický výzkum ukázal, že aromaterapie má silné pozitivní účinky , když se používá jako podpora jiných přírodních léčebných způsobů. Výzkum ukázal, že esenciální oleje mohou znásobit benefity 2 až 10 krát oproti výsledkům, které tyto způsoby dokáží dosahovat zvlášť. Esenciální oleje se mohou používat spolu s těmito způsoby :

 • Masážní terapie : Esenciální oleje mohou výrazně zvýšit uvolňující a obnovující účinky masáže. Oleje pomáhají s uklidňováním zatěžovaných svalů a jiných měkkých tkání , zlepšují cirkulaci a podporují lymfatickou drenáž . Pouze přidejte svůj oblíbený esenciální olej do základního masážního oleje . Neředěná aplikace olejů, a navrstvení masážního oleje také může být velmi efektivní .
 • Reflexologie : Přidání esenciálních olejů, zvláště při Technice Vita - Flex , může výrazně zvýšit efektivitu této léčebné techniky. Frekvence esenciálních olejů vytváří dokonalé partnerství s energií reflexologie , a vytváří výsledky, které refexológia samotná nedokáže dosáhnout.
 • Akupunktura : Stejně jako u reflexologií, esenciální oleje jsou přirozenými posilovači vlivem tohoto léčebného způsobu . Vytváří úžasnou alternativu k použití elektrické stimulace , kterou mnozí současní chiropraktici používají spolu s akupunkturou .
 • Chiropraktika : Jeden chiropraktik, který používá esenciáone oleje ve své praxi, tvrdí, že používání určitých esenciálních olejů zlepšuje přizpůsobování o 40 % , a výsledky trvají o 65 % déle. Moje osobní zkušenost je, že bez esenciálních olejů, je korekcemi tři krát týdně - celé roky - jsem se vždy cítila, že potřebuji korekci. Od doby kdy jsem začal používat oleje, snížil jsem návštěvy u chiropraktika o více než 70 %, a většinu času se cítím dobře. Rozdíl který pociťuji je skoro zázračný .

Jak můžete vidět, Aromatherapie zahrnuje více, než pouze vonné svíčky na uvolnění. Je to skutečně ten chybějící článek ve zdravotní péči .

U mě používání esenciálních olejů podpořilo každý aspekt života. Skutečně mi změnili názor na to, co znamená zdraví. Přijala jsem tyto aromatické zázraky s velkou vděčností jako cenný dar od Boha.

Zdravotní problémy od A do Z

ETERICKÉ OLEJE A AROMATICKÉ POUŽITÍ

07.02.2017 04:18
Rozptylování eterických olejů je jedním z dosud nejjednodušších způsobů jak zažít aromatické výhody...

Jak na bolesti hlavy a migrény

06.11.2015 23:33
Bolesti hlavy mohou vzniknout z mnoha různých důvodů, ale výsledek je většinou stejný - nervy a...

Noční pomočování (enuresis)

16.05.2014 21:31
Schopnost ovládat močový měchýř obyčejně přichází pře 6-tým rokem věku. Pokud se dítě pomočuje ve...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Praktické použití olejů

Tinnitus není nemoc

10.03.2017 15:53
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
Tel: +420 723 023 165
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz


PŘIPRAVOVANÉ UDÁLOSTI
(upřesnění průběžně)

Přihlaste se k odběru novinek: