Angina pectoris

08.01.2014 21:30

Angina pectoris je symptom a ne nemoc. Je to symptom skutečnosti, že srdce nedostáva dost kyslíku a to naoplatku způsobuje bolesti v hrudi, které nazýváme angina pectoris. Tato bolest může být také popisovaná jako stísněnost nebo tlaky v hrudi.

Angina pektoris se může objevovat ve třech základních modifikacích. Jedná se o:

  • chronická stabilní angina pektoris — druh anginy pektoris, pro kterou je typická relativní pravidelnost záchvatů, které se mohou objevovat např. jednou týdně. Výskyt tohoto záchvatu je spojen s většinou se stejným druhem spouštěcího faktoru jako je např. zvýšená zátěž, stes, vysoká nadmořská výška nebo dokonce kouření. Záchvat má podobný průběh trvající několik minut (zpravidla pod 5 minut). Záchvat často ustoupí, jestliže dojde k odstranění příčiny (např. snížení zátěže). Esenciální oleje mohou poskytnou úlevu od nepříjemných pocitů s pojených s anginou pectoris a nebo je skáratit.
  • nestabilní angina pektoris — jedná se o vážnější formu ischemické choroby srdeční a má zhoršující se průběh. Dochází k nárůstu četnosti záchvatů, době trvání či vzniku i v klidových podmínkách.
  • vazospastická angina pektoris — tento druh anginy je způsobován stažením koronární tepny, které je většinou velice vzácné. Nejedná se o rozšířenou formu

Tyto příznaky se zhoršují s Ischemickou chorobou srdeční, kdy se platy usazují v koronárním řečisti vlive tuku a cholesterol a jsou tak příčinou sníženého průtoku krve v srdečním svalu.

Doporučené oleje, směsi & produkty:

Oleje & Směsi: Balance, Zázvor (Ginger), Máta (Peppermint), Divoký pomeranč (Wild Orange), Wintergreen

Doporučený způsob použití:

Použijte Balance a Wintergreen na kůži (zředťe s nosným olejem pokud máte přecitlivělou pokožku) příma na oblast srdce a nebo na reflexní body na nohách a rukách. Střídejte oleje s Mátou a zázvorem. Je take možné použit inhalaci buď prostřednictvím kapnuti oleje do dlani, a přiložení k nosu a vdechovaním a nebo v difuzeru jako součást aromaterapie.

Poznámka editora: Pokud se objeví symtomy anginy pectoris bez jakýchkoliv důvodu – zátěže – kdy srdce by mělo fungovat silněji pravidla pro případ infarktu by mělý být násldované. Běžný postup je 1) vzit si dva aspiriny 2) zavalat první pomoc 3) zavolat někoho pobliž, aby byl s vámi 4) sedět – nelehat si 5) čekat dokud nepřijde pomoc (pokud nemáte po ruce aspirin, Wintegreen aplikované na oblast srdce poskytuje podobné účinky)

Zdravotní problémy od A do Z

ETERICKÉ OLEJE A AROMATICKÉ POUŽITÍ

07.02.2017 04:18
Rozptylování eterických olejů je jedním z dosud nejjednodušších způsobů jak zažít aromatické výhody...

Jak na bolesti hlavy a migrény

06.11.2015 23:33
Bolesti hlavy mohou vzniknout z mnoha různých důvodů, ale výsledek je většinou stejný - nervy a...

Noční pomočování (enuresis)

16.05.2014 21:31
Schopnost ovládat močový měchýř obyčejně přichází pře 6-tým rokem věku. Pokud se dítě pomočuje ve...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Praktické použití olejů

Tinnitus není nemoc

10.03.2017 15:53
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
Tel: +420 723 023 165
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz


PŘIPRAVOVANÉ UDÁLOSTI
(upřesnění průběžně)

Přihlaste se k odběru novinek: