Alergie

28.01.2013 20:45

doTERRA esenciální oleje na úlevu od alergií

Senná rýma (allergic rhinitis) způsobuje symptom podobné nachlazení jako je tečící a ucpaný nos, kýchání a ucpané dutiny. Ale narozdíl od chřipky, senná rýna není způsobená virusem. Senná rýma je způsobená alergickou reakcí organismu na venkovní ale vnitrní alergeny, jako je pyl, prach a chlupy.

Alergie je přehnaná reakce organizmu na za normálních okolností bezpečných (nebo nijak nebezpečných) látek nazývaných alergeny. Imunitní systém vytváří protilátky, aby ochránil organizmus před bakteriemi a jinými infekcemi. Alergický organismus nedokáže správně rozlišit mezi důležitým a nedůležitým a vyvíjí prudkou obrannou reakci i proti takovým banalitám, jako jsou součásti pylových zrn, zvířecí srsti nebo některé běžné složky potravy.

Alergická reakce se může projevovat různě. Na kůži ekzémy, na sliznicích překrvením a otokem. A můžou způsobovat nejen pálení nebo svědění na kůži, ale i dýchací problém jako jsou senná rýma nebo dokonce astma nebo zažívací obtíže jako bolesti břicha, nadýmaní, nevolnost.

Alergeny mohou mít původ:

 •  Pyl stromů, květin, trav a atd.
 • Vlasy, výměšky, částečky prachu ze zvířat
 • Potraviny: laktózu, lepek, ořechy atd.
 • Štípance hmyzu

·    Protizápalové, anti-histmamické a anti-alergické účinky některých esenciálních olejů mohou být velmi nápomocné při řešení velmi nepříjemných projevů alergií.

Doporučné oleje:

Levandulový esenciální olej

Mátový esenciální olej

Čajovníkový esenciální olej

Esenciální olej z heřmánku římského

OnGuard  - směs na posilnění imunity

Breathe – směs na dýchací problémy

Lemongrass (Citronová tráva)

Purify – čisticí směs

DigetsZen – směs na zažívací problémy

Kadidlový esenciální olej

Metody použití:

Plísně a houby: Kapnite několik kapek čajovníkového esenciálního oleje, Oleje z citrónové trávy nebo Purifý a nebo OnGuard na vstupní filter klimatizací, vysavačů a jiných zařízení vždy, když je vyměňujete nebo čistíte, abyste omezili alergie způsobené plísněmi a houbami. Rozptylovaní kteréhokoli výše uvedených olejů pomáhá omezovat alergické reakce na plísně a houby. Můžete je rozptýlit prostřednictvím aromatické lampy nebo, přidáním do odpařovače na radiátor, umístněním vaty s kapkou oleje na radiátor.

Štípance od hmyzu: Levandulový esenciální olej, Purify, Esenciální olej z citronové trávy (Lemongrass), Esenciální olej z heřmánku římského) a Mátový esenciální olej pomáhají při utišovaní alergických reakcí na uštípnutí hmyzem. Jednoduše natřete jedním z těchto olejů místo uštipnutí a opakujte každé dvě hodiny dokut otok úplně nezmizí.

Vzduch přenášené alergeny:  Dávkovaní záleží na koncentraci alergenů vo vzduchu jako i míry reakce na ně. Užívejte tak část, aby se vám podařilo udržet alergické reakce pod kontrolou.

 • Dejte si 2 kapky levandulového, citronového a mátového oleje buď pod jazyk a nebo do sklenice vody nebo džusu, povalujte v ústech asi 10-20 sekund a polkněte.
 • Dejte si jednu kapku levandulového esenciálního oleje na jazyk vždy, když cítíte silné příznaky senné rými.
 • V případě štípaní a slezení očí dejte kapku levandulového esenciálního oleje a nebo esenciálního oleje z heřmánku římského na chladný hadřík a na oči.
 •  Namažte jednu kapku mátového esenciálního oleje a kadidloveho oleje na spánky, abyste se zbavili bolestí hlavy.

Prachové částečky, vši a blechy: Toto může být velmi nápomocné v koupelnách nebo prádelnách. Připravte si roztok tak, že dáte kapku esenciálního oleje z citronové trávy, levandule a máty do vody v rozprašovači na vodu a rozprašujete na postelové prádlo a připadně vždy, kdy stlete, abyste vyhubili roztoče.

Trávicí problémy: Digest Zen je výborný olej na snížení trávících problémů včetně náhodného požití potravin na které jste alergický. Esenciální olej z citrónové trávy snižuje trávicí problémy spojené s nesnášenlivosti na laktózu. Natřete kapku tohoto oleje buď na břicho nebo chodidla a nebo vypijte ve sklenici vody.

Alergické projevy na kůži jako svědění nebo vyrážky: Levandulový esenciální olej, esenciální olej z heřmánku římského, kadidlový esenciální olej a máta esenciálního olej upokojují vyrážky. Pokud si nejste jistí, který olej použit, použijte levandulový esenciální olej. V případě velmi citlivé pokožky použijte základní olej jako např. Kokosový fankcionovaný olej.

Ve všech případech zvažte:

 • Používání těchto olejů na chodidla každé ráno a večer.
 • Aroma Touch masáž jednou za týden, jako podporu imunitního systému.
 • Vyhýbat se alergenům jako jsou mléčné výrobky, cukry atd.
 • Rozptylování čistících esenciálních olejů jako jsou (purify, citronový esenciální olej, grepový esenciální olej, levandulový esenciální olej a olej z citronové trávy) v ložnicích a jiných místech domu, abyste omezili pyl a jiné alergeny.

 

K nákupu těchto vynikajích olejů navštivte náš eShop na http:/www.eshop.esencialneoleje.sk

Tvrdění v tomto článku nebyli testované úřadem pro testovaní léčiv.

Tyto produkty nejsou určené pro diagnostikovaní, léčení a nebo prevenci jakékoli nemoci.

V případě jakýchkoliv vážných alergických reakcí neváhejte a vyhledejte lékařskou pomoc.

 

Zdravotní problémy od A do Z

ETERICKÉ OLEJE A AROMATICKÉ POUŽITÍ

07.02.2017 04:18
Rozptylování eterických olejů je jedním z dosud nejjednodušších způsobů jak zažít aromatické výhody...

Jak na bolesti hlavy a migrény

06.11.2015 23:33
Bolesti hlavy mohou vzniknout z mnoha různých důvodů, ale výsledek je většinou stejný - nervy a...

Noční pomočování (enuresis)

16.05.2014 21:31
Schopnost ovládat močový měchýř obyčejně přichází pře 6-tým rokem věku. Pokud se dítě pomočuje ve...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Praktické použití olejů

Tinnitus není nemoc

10.03.2017 15:53
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

KONTAKT
Tel: +420 737 219 310
Tel: +420 723 023 165
info@certifikovane-esencialni-oleje.cz


PŘIPRAVOVANÉ UDÁLOSTI
(upřesnění průběžně)

Přihlaste se k odběru novinek: