Kardamonový eterický olej

16.02.2017 08:53

Kardamon, blízký příbuzný zázvoru, je známý jako nejdražší koření. Má příznivý vliv na trávicí systém, např. zlepšuje trávení, pomáhá proti nevolnosti, působí proti překyselení žaludku ze sladkých jídel.

POUŽITÍ

  •     Používejte jako součást své každodenní rutiny na podporu zdravého trávicího traktu.
  •     Difúzujte, nebo nanášejte lokálně na hrudník na podporu čistého dýchání.
  •     Přidejte do chleba, nápojů, masa a salátů dodá chuť do jídla a také podporuje dobré trávení.
  •     Difúzujte, nebo inhalujte na odstranění pocitu nevolnosti nebo kinetózy.

NÁVOD K POUŽITÍ

    Difuzovani: Použijte tři až čtyři kapky v difuzéru dle vlastního výběru.
    
Vnitřní použití: Kápněte jedna kapku do 2 dcl vody.
    
Lokální použití: Naneste jednu, až dvě kapky na požadované místo. Řeďte s frakcionací kokosovým olejem, abyste minimalizovali jakoukoli senzitivitu pokožky.

Jeho ho výrazná vůně může pomoci proti kinetóze a zároveň pozvedá náladu. Kvůli svému vysokému obsahu 1,8 - cineol, má kardamon výrazný efekt na dýchání, a tak podporuje čisté dýchání a zdraví respiračního traktu. Původem z jihovýchodní Asie, používal se jako přísada do tradičních indických sladkostí a čajů, kvůli své chladné a tak trochu mátové aroma a vůni. Indové ho považovali za lék na tloušťku.

Kardamon také tonizuje, má antiseptický a močopudný účinek. Má uklidňující účinek na nervovou soustavu.

Kardamon ve spojitosti s medem pomáhá při astmatu, bronchitidě, říhání, nachlazení, kašli a chrapotu. Pomáhá i při nevolnosti, žlučníkových problémech, hemeroidech, pocitu pálení či celkové slabosti. Podporuje trávení, chuť k jídlu odstraňuje zápach z úst, posiluje a stimuluje mysl.

UPOZORNĚNÍ

Možná citlivost pokožky. Držte mino dosah dětí. Pokud jste těhotná, kojíte, nebo jste v lékařské péči, poraďte se s lékařem. Vyhněte se kontaktu s očima, vnitřkem uší a citlivými oblastmi.

Kardamónový esenciální olej se získává ze semen kardamomu, které se pěstují v oblasti Guatemaly za přísných standardů. Prostřednictvím spolupráce a odpovědného pěstování jsme schopni mít významný vliv na životy místních dodavatelů a zajišťovat, lepší životní podmínky pro lidi, kteří tam žijí.