Esenciální oleje vhodné na astma

06.06.2016 13:46

Astma je stav, který způsobuje sevření a zúžení plicních dýchacích cest. Hůř se dýchá a může to vyvolat velké potíže. Astmatický záchvat vyvolávají různé podněty, například znečištění vzduchu, dým, alergeny, toxíny, také cvičení. Tyto záchvaty způsobují napětí v hrudníku, lapání po dechu, pískaní a kašel.

Je více esenciálních olejů, které mohou být nápomocné člověku, který má astma. Tyto oleje je vhodné používat v průběhu záchvatu. 

Eukalyptový esenciální olej s jeho známou eukalyptolovou vůní otevírá dolní dýchací cesty a pomáhá při dýchaní. Můžete použít Eukalyptový esenciální olej masážně přímo na hrudník. Když se aplikuje na kůži, jeho aromatické výhody přetrvávají delší dobu. 

Směs esenciálních olejů na dýchání je kombinací esenciálních olejů (bobkový list, máta, eukalyptus, čajovník, citrón a ravensara). Tyto oleje byly zkoumány pro své vlastnosti mající vliv na otevírání a zklidnění tkaniv respiračního systému. Současně jsou to výborní pomocníci v boji s patogeny ze vzduchu, viry i bakteriemi, které běžně způsobují astmatický záchvat. Směs esenciálních olejů na dýchaní Breathe, aplikujte přímo na hrudník a krk. Pokud máte citlivou pokožku, můžete ho zředit s nosným olejem, jako je např. Frakcionovaný kokosový olej. Jeho výpary vám pomohou upokojit a otevřít  respirační cesty.